Носи маску правильно у громадських місцях

Дата: 22.04.2021 16:41

У період карантинних обмежень парк чи сквер поруч із вашим домом. Та навіть попри те, що на відкритому повітрі вірус не затримується, важливо продовжувати носити маску!

Бо навіть на відкритому повітрі не завжди є змога дотримуватися рекомендованої фізичної дистанції 1–1,5 метра від інших.

Носіть маску в місцях скупчення людей, коли ви:

• тісно контактуєте з іншими людьми з-поза вашого домогосподарства, наприклад, зустрілися з друзями й сидите в тісному колі на лавочці чи траві;
  • перебуваєте на дитячих майданчиках;
  • стоїте в черзі за кавою тощо.

Перебуваючи в громадських місцях на відкритому повітрі:

• наскільки це можливо уникайте скупчення людей;
  • намагайтеся максимально дотримуватися фізичної дистанції;
  • обмежте час перебування з іншими людьми;
  • одягайте маску щоразу, коли немає змоги зберігати фізичну дистанцію від інших.

Маска — наш «щит», який допоможе зменшити розповсюдження вірусу. АЛЕ вона не захистить, якщо її носити не правильно!

Переконайтеся, що ваша маска повністю закриває й ніс і рот. А не висить на підборідді, під носом або лише на носі, на одному вусі чи на руці.

Не забувайте мити руки водою з милом принаймні 20 секунд після того, як ви перебували в громадському місці, чхали чи кашляли. Якщо такої змоги немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 70 % спирту.

Якщо у вас або ваших близьких є симптоми грипу або COVID-19, залишайтеся вдома. Пам’ятайте, що люди без симптомів або які нещодавно одужали від COVID-19 і мають негативний тест, усе ще можуть поширювати вірус. Тому носити маску правильно — це й турбуватися про інших.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я інших — носіть маски правильно!