УСИНОВЛЮВАЧУ!

Дата: 06.10.2021 13:10

Якщо Ви вирішили усиновити дитину

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім`ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.

Крок 1

Якщо ви бажаєте усиновити дитину, то Вам потрібно подати заяву про таке бажання до служби у справах дітей за місцем проживання.

ДОКУМЕНТИ, які повинен надати майбутній усиновитель:

1. Копія паспорта;

2. Довідка про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;

3. Для одружених – копія свідоцтва про шлюб;

4. Висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3 (бланк видає працівник служби);

5. Засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6. Довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7. Копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням (договір оренди).

У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров’я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя.

Крок 2

Служба у справах дітей проводить протягом 10 робочих днів обстеження житлово-побутових умов та готує висновок про можливість усиновлення вами дитини.
Крок 3

Протягом 10 робочих днів вашу заяву повинна розглянути служба у справах дітей і надати згоду для реєстрації вас як кандидатів в усиновлювачі.
Крок 4

Ви ознайомлюєтесь з банком даних на дітей, які підлягають усиновленню та отримуєте направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною.
Крок 5

Знайомство та встановлення контакту з дитиною.
Крок 6

Якщо контакт з дитиною встановлено, Ви подаєте заяву про бажання усиновити її до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.
Крок 7

Служба у справах дітей за місцем перебування (проживання) дитини протягом 10 робочих днів надає висновок про доцільність усиновлення.
Крок 8

Судове засідання про усиновлення.
Крок 9

Дитина стає членом вашої сім'ї.