Основні правила безпечного обігріву в опалювальний сезон

Дата: 08.10.2021 11:45

Фото без описуШановні мешканці Джулинської територіальної громади! З настанням осіннього періоду нагадуємо Вам про основні правила безпечного обігріву в опалювальний сезон.

Необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхня несправність, перевантаження електромереж призводять к пожежам.

У більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян, адже слідкувати за правильною роботою котлів, печей, димоходів, а також обігрівачів до безпечної роботи — обов’язок саме мешканців будинків.

Аби запобігти виникненню пожеж у період коливання температури повітря, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки:

- до початку опалювального сезону необхідно подбати про стан джерела обігріву: слід вчасно очистити димоходи та печі від сажі, перевірити піч на наявність тріщин, тощо;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;

- не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

- не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;

- не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

- не використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;

- не залишайте ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час відсутності людей у будинку;

- не паліть у ліжку.

Дбайте про безпеку Вашої оселі! Не ризикуйте своїм життям та благополуччям рідних!