Охорона праці та особливі питання під час опалювального сезону

Дата: 18.10.2021 10:52

Охорона праці та особливі питання під час опалювального сезону

Забезпечення належного стану охорони праці та пожежної безпеки підприємства стає особливо актуальним в зимовий період. Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію опалювальних приладів, створює додаткову небезпеку виникнення нещасних випадків.

Роботодавець повинен прикласти макси­мум зусиль для захисту працівників від небезпечних виробничих факторів, а за потреби мінімізувати наслідки від пожеж та нещасних випадків.

З метою забезпечення умов для безпечного проведення опалювального сезону Бершадське відділення Управління ВД ФССУ у Вінницькій області рекомендує керівникам підприємств наступне:

розробити та профінансувати заходи з охорони праці в повному обсязі відповідно до вимог законодавства з охорони праці;

забезпечити всіх працівників засобами індивідуального захисту, спецодягом, спецвзуттям у відповідності до діючого законодавства;

зосередити зусилля служб охорони праці підприємств на контролі за додержанням ви­мог безпеки під час проведення робіт по екс­плуатації та обслуговуванню обладнання котельнь, у тому числі на технічному стані облад­нання, навченості персоналу залученого до цих робіт, допускати до роботи з експлуатації обладнання котельнь тільки осіб, які пройшли навчання і мають відповідні посвідчен­ня та пройшли обов’язкові медогляди;

розробити у кожному підрозділі підпри­ємства необхідну нормативно-технічну доку­ментацію з питань охорони праці;

впровадити організаційно-технічні та інші заходи щодо запобігання впливу неспри­ятливих умов праці на працівників;

інформувати працівників про можливі причини та обставини виникнення нещасних випадків на виробництві та про їх наслідки.

У разі застосування для обігріву будь-яко­го класу електронагрівальних приладів обо­в’язковим є виконання таких вимог:

нові підключення струмоприймачів слід проводити з урахуванням допустимого струмового навантаження електромережі;

електронагрівальні прилади мають бути встановлені на поверхні з негорючого матеріалу;

нагрівальні робочі частини цих приладів мають бути захищені від зіткнення з горючими матеріалами;

для опалення невеликих приміщень, у тому числі підприємств торгівлі, пересувних побутових приміщень (вагончиків) для буді­вельників можуть застосовуватися масляні радіатори та електропанелі із закритими нагрі­вальними елементами. Такі прилади повинні мати справний індивідуальний електрозахист і терморегулятор;

забороняється залишати електрообігрі­вальні прилади, які працюють без нагляду, ад­же недбальство та халатність персоналу під­приємства під час використання обігрівачів та­кож може призвести до пожежі.

Шановні роботодавці та працівники! Па­м’ятайте, всі травми на виробництві – наслідок порушення вимог нормативно-правових актів, інструкцій з охорони праці, пожежної безпеки, а також правил особистої безпеки.