Дата: 20.12.2021 15:42

Фото без опису23 грудня 2021 року адміністрація Гайсинської центральної районної лікарні запрошує взяти участь у акції добровільного безоплатного донорства крові.

Черговий день донора на базі Гайсинської центральної районної лікарні буде проводитись 23 грудня 2021 року з 9-00 до 13-00 год. за адресою: вул. В.Чорновола, 1, м. Гайсин. Телефон для довідок: 0977228228.

Хто може і не може бути донором?

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ України.

Взяття крові та (або) її компонентів у донора дозволяється лише за умови, що здоров’ю донора не буде заподіяно шкоди.

Абсолютні протипоказання донорства: Трансфузійно-трансмісивні захворювання (інфекції, що передаються з кров’ю).

Соматичні захворювання (злоякісні новоутворення, хвороби крові, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання тощо).

Ризикована поведінка.

Як підготуватися до здавання крові. Існують певні правила безпечного донорства?

• Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
  • Не паліть за годину до донації.
  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
  • Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
  • Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Після здавання крові

10–15 хвилин посидьте спокійно і, якщо ви добре себе почуваєте (не відчуваєте слабкості або запаморочення), пройдіть в буфет і випийте солодкого чаю.

Якщо ви відчули запаморочення, зверніться до медичного персоналу. Найпростіший спосіб допомогти собі – лягти і підняти ноги вище голови або сісти і опустити голову між колін. Не намагайтеся одразу йти чи керувати машиною, якщо у вас паморочиться голова.

Протягом 3–4 годин не знімайте пов’язку і намагайтеся її не мочити. Це вбереже вас від виникнення синця.

Уникайте в цей день важких фізичних і спортивних навантажень, підйому важких предметів, у тому числі і сумок із покупками.

Повноцінно і регулярно харчуйтеся протягом 2 діб після донації і випивайте не менше 2 літрів рідини на день: соки, воду, неміцний чай (алкоголь не рекомендується).

Дорогі донори!

Бережіть себе – щодня і особливо в день здавання крові.

Ви робите неймовірно важливу справу! Ви не просто здаєте кров – Ви рятуєте чиєсь життя. Ви віддаєте частинку себе для того, щоб серце іншої дорослої або поки ще зовсім маленької людини продовжувало битися.