ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕСЕДЖ ДЛЯ ПІЛЬГОВИКА З ЧИСЛА БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ
Пільговикам з числа багатодітних сімей, яким пільги були продовжені автоматично, необхідно з січня 2023 року поновити пільги на житлово-комунальні послуги.
Це не стосується тих пільговиків, які проживають на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих.
Пільги багатодітним сім’ям надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2023 році це 3760 грн).
У разі, коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом 12 місяців з місяця визначення відповідного права.
Пільговики, яким надається пільга, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги.
ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО ПОДАТИ
Заява про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.
Декларація про доходи сім’ї пільговика.
Довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення.
КУДИ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ
Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем фактичного проживання.
Відділ соціального захисту територіальної громади за місцем фактичного проживання.
Сервісний центр Пенсійного фонду.
Також, можна надіслати поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, мобільний додаток Пенсійного фонду України, веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або Портал Дія).
ЯКІ ДОХОДИ ВРАХОВУЮТЬСЯ
До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані за попередні шість місяців такі доходи:
пенсія;
заробітна плата;
грошове забезпечення;
стипендія;
соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні чи усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
доходи від підприємницької діяльності;
допомога по безробіттю та інші виплати соціального страхування.
Звертаємо увагу на деякі особливості врахування доходу.
Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць (у січні місяці 2023 року це 2684 грн).
Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої/другої/третьої групи, враховується дохід у розмірах одного/двох/трьох прожиткових мінімумів установленого для працездатних осіб, незалежно від отриманих (не отриманих) ними доходів.
ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ
Рішення про призначення пільги або про відмову в її призначенні приймається органом Пенсійного фонду України протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.
ЯК ДІЗНАТИСЬ ПРО ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ
Результат про прийняте рішення ви можете отримати у ЦНАП/управлінні соціального захисту територіальної громади/Сервісному центрі Пенсійного фонду.
У разі, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, уповноважений орган письмово або через особистий кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України інформує пільговика про те, що він не має права на отримання пільг і може звернутися за житловою субсидією.
У разі зменшення доходу сім’ї пільговик має право повторно звернутися для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.
У ЯКИХ ВИПАДКАХ ПІЛЬГА ПРИПИНЯЄТЬСЯ
Пільга припиняється у таких випадках:
якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, - з місяця, в якому виявлено порушення;
за заявою пільговика - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.
В ЯКОМУ ВИПАДКУ ПІЛЬГУ ПРИЙДЕТЬСЯ ПОВЕРНУТИ
Пільговик зобов’язаний повідомляти орган Пенсійного фонду про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.
Якщо пільговик свідомо надав документи з недостовірними відомостями, то надмірно виплачену суму пільг на вимогу органу Пенсійного фонду прийдеться повернути
У разі, коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану/виплачену йому суму пільги, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку