Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 27.11.2023 08:12

Фото без опису25 листопада 2023 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка  покликана підвищувати обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.

Мета акції – привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї і суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства» з 1991 року. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння громадян та їх  обізнаність про всі форми насильства, створити соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його прояви та комплексно реагувати.

Дати початку та завершення акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству,  захисту прав людини, адже упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат:

•   25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

•   1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

•   2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

•    3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

•   5 грудня – Міжнародний день волонтера;

•   6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

•   9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

•   10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Нагадуємо про роботу “гарячих ліній” за номерами:

• 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;

• 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

• 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

• 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

• 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді.