єОселя: українські родини взяли від початку 2024 року кредити на придбання житла на 1,8 млрд грн

Дата: 28.02.2024 08:04

Фото без описуВід початку 2024 року понад 1 000 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на 1,8 млрд грн. Від старту програми кредити вже отримали 7 400 родин на загальну суму 11,2 млрд грн.

Цього року вже 1 000 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя загалом на 1,8 млрд грн. Понад половину кредитів отримали військовослужбовці за контрактом та силовики, 9% - медики, 8% - педагоги та науковці. Нагадуємо, що представники цих професій можуть взяти іпотечний кредит під 3%. 30% цьогорічних позичальників взяли кредит на умовах масової іпотеки - під 7%. Такий кредит є доступним для всіх українців, які не мають власного житла, або потребують  покращення житлових умов. Також наші громадяни мають можливість придбати за програмою не лише квартиру, але й приватний будинок чи таунхаус. Загалом вже 7 400 родин матимуть своє житло завдяки програмі. Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 154 кредити на 248 млн грн, серед яких:

• кредити під 3% отримали 83 військовослужбовці та силовики, 11 педагогів, 15  медиків та 3 науковці;
  • кредити під 7% отримали 33 українці без власного житла, 2 ВПО та 7 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (107 кредитів) та у забудовника (40). Також 7 українців взяли кредити на купівлю квартири, яка будується.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 40;

міста Києва - 35;

Львівської області - 12;

Полтавської та Хмельницької - по 9.

Скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%.