Дата: 13.03.2024 08:10

Фото без описуБезбар’єрність – це не просто про комфорт, а про включеність кожної людини у повноцінне життя своєї громади

Люди з інвалідністю, молоді батьки з маленькими дітьми, літні люди. Найбільше вони страждають від фізичної недоступності, коли не можуть зайти в потрібну для них локацію: лікарню, магазин чи ЦНАП.

Наші діти у школах під час повітряних тривог в укрттях фактично ізольовані від зовнішнього світу без стабільного Wi-Fі з‘єднання.

Усе це про доступність.

Не лише про пандус чи ліфт у будівлі.

Про доступність послуг в освіті, медицині, спорті, культурі тощо.

Сьогодні провели перше засідання Ради безбар’єрності при ОВА з очільниками громад, керівниками районних військових адміністрацій під головуванням Сергій Борзов - голова Вінницької ОДА.

Він наголосив, що в умовах війни безбар’єрність – це надважлива потреба для багатьох українців, особливо для наших захисників і захисниць. На жаль, кількість тих, хто отримав інвалідність внаслідок війни, постійно зростає. Це як військові, так і цивільні.

Пріоритет 2024 року – робота в громадах.

Сьогодні проаналізували нашу діяльність за минулий рік. Визначили недоліки.

Наприклад, Інтернет покриття є фактично у 100% закладів освіти області, а Wi-Fi з’єднання в укриттях – в менше 50% шкіл.

Високий рівень доступності мають лише 2 офіційних веб-сайти громад. Це Брацлавська та Ладижинська.

Є випадки, коли санвузли в закладах охорони здоров‘я облаштовані дорогою сантехнікою, проте вона абсолютно не пристосована до людей з інвалідністю.

Я вкотре наголошую, що на Вінниччині є потужний громадський сектор, який займається питаннями створення безбар’єрного простору. Наприклад, ГО «Гармонія». Запросіть їх фахівців у свою громаду для проведення аудиту локації, аби не допустити зайвих витрат.

Як говорить перша леді України Олена Зеленська: «Це має бути не план заходів, а план змін. І це про зміни, які можуть бути втілені упродовж цих двох років та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою».