У Джулинській громаді відбувся форсайт-захід "Духовно-творчий потенціал української традиційної культури Джулинської ТГ"

Дата: 24.04.2024 14:48

Фото без опису

Вчора у Джулинській громаді відбувся форсайт-захід у галузі культури "Духовно-творчий потенціал української традиційної культури Джулинської ТГ" за участю працівників Вінницького обласного центру народної творчості.

У заході брали участь голова громади Петро Швець, провідні методисти Вінницького ОЦНТ Ніна Джус, Марія Моторна та Ольга Горбатюк.

Фото без опису

У ході заходу обговорили питання збереження елементів нематеріальної культурної спадщини (НКС) у рамках утвердження української національної ідентичності, про діяльність клубних закладів у період дії правового режиму воєнного стану в Україні. А ще переглянули презентацію ВОКС за підсумками проведеного моніторингу щодо народних умільців та розвитку художніх промислів у селах Джулинської громади.

Фото без опису

У рамках проведеного форсайт-заходу представники ВОЦНТ відвідали М'якохідський заклад, зокрема, кімнату з мальованими килимами, зустрілися із народним фольклорним колективом "Подружки".

Фото без описуФото без опису​​​​

У Джулинському ЦКД відбулася презентація елементів НКС сіл громади - гастроспадщини Джулинської громади, звучання духового оркестру із Серебрії, а також виробів декоративно-ужиткового мистецтва.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Учасники відвідали творчу кімнату та художню експозицію художника Олексія Степового.

Фото без опису

Окремою сторінкою заходу стала атестація народного аматорського ансамблю української пісні "Надбужанка" Джулинського ЦКД.

Фото без опису

Працівники Вінницького ОЦНТ відзначили вагому підтримку галузі культури головою громади, спільну роботу відділу освіти, культури і спорту, закладів культури, бібліотек, школи мистецтв щодо збереження НКС громади. Зокрема, до місцевого реєстру внесено 12 елементів НКС, з яких два входить до обласного Переліку нематеріальної культурної спадщини.

Начальник ВОКС Джулинської сільської ради Руслана РУДЕНКО