Інформація про спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб від домашнього та гендерно зумовленого насильства

Дата: 27.04.2021 11:11

Фото без опису    Фото без опису  Фото без опису

Домашнє насильство є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини. Поширення проявів домашнього насильства не лише руйнує гармонію і злагоду в родині та спричиняє сімейне неблагополуччя, а виступає однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Саме тому воно розглядається не як приватна проблема, а як проблема суспільства.

Звертаємо увагу!!!

Якщо Ви стали жертвою чи свідком домашнього насильства - Не мовчіть! Отримайте допомогу!

102 – виклик поліції;

0 800 75 04 75 – цілодобова Обласна «Лінія довіри» стосовно запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі;

068 586 03 55 або 097 578 82 89 - Вінницька обласна мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі;

15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними;

0 800 500 335 або 116 123 – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінаціії. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів;

103 - виклик бригади швидкої медичної допомоги. Зверніться до медичного закладу. Отримайте медичну допомогу та виписку з описом травм, пошкоджень чи інших ознак злочину, якщо було фізичне чи сексуальне насильство.

Пам’ятайте, Ви маєте право на безпечне місце перебування.

Отримайте направлення до притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства у:

- відповідальної уповноваженої особи в виконавчому органі сільської ради;

- мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі;

- Центру соціальних служб;

- уповноваженого підрозділу органу Національної поліції;

Термін перебування у Притулку до трьох місяців. Ви зможете безпечно та безкоштовно перебувати разом з дітьми.

Право на влаштування до притулку має:

- повнолітня постраждала особа,

- особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;

- дитина у разі її прийняття до притулку разом з матір’ю/батьком або особою, яка їх замінює.

Пам’ятайте, Ви маєте право на безоплатну правову допомогу. Вам допоможуть скласти заяву, скаргу, іншиий документ правового характеру. Здійснять представництво Ваших інтересів у суді.

Не забувайте, що домашнє насильство – це злочин. За нього передбачено не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність.