НА ВІННИЧЧИНІ ТРИВАЄ ОРГАНІЗАЦІЯ У ГРОМАДАХ СОЦІАЛЬНОЇ І ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ
Психологічна та соціальна допомога учасникам бойових дій та сім’ям загиблих (померлих) учасників бойових дій є і буде одним із основних напрямків роботи у соціальній сфері нашої області. На цьому наголосила перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна, вітаючи учасників регіонального круглого столу «Організація у громадах соціальної і психологічної допомоги ветеранам війни».
«Лише місяць тому на черговій зустрічі під час заходу Координатора проектів ОБСЄ в Україні на Вінниччині говорили про необхідність навчання для працівників райдержадміністрацій та громад Вінницької області, які працюють з учасниками бойових дій та членами їх сімей. І вже сьогодні вітала учасників регіонального круглого столу «Організація у громадах соціальної і психологічної допомоги ветеранам війни», який проводиться в рамках спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Міністерства ветеранів України»,- зазначила посадовиця.
Наразі завершилась реформа децентралізації. У Вінницькій області сформовано 63 територіальних громади. З тридцяти трьох управлінь соціального захисту населення залишилось лише 12: 6 в містах обласного значення, 6 в укрупнених районах. Тепер за наданням послуг, в тому числі і соціальних, потрібно звертатися в громади.
Наталя Заболотна підкреслила важливість завдання, що стоїть перед громадами – підготувати кваліфікованих спеціалістів. Зазвичай, під час прийому на роботу, в посадових осіб місцевого самоврядування вимагають лише володіння нормативно-правовою базою, щоб змогли надати кваліфіковану консультацію.
«Але робота з учасниками й учасницями бойових дій та їх сім’ями відрізняється!, – наголосила перший заступник Голови ОДА, – Щоб надати послугу чи проконсультувати, спеціалісти цього напрямку, окрім нормативно-правової бази, повинні розумітися на їх потребах та психологічних особливостях».
Починаючи з першої зустрічі з учасником/учасницею бойових дій чи з членами сімей загиблих учасників бойових дій потрібно дуже чітко розуміти як спілкуватися з ними.
«Вінниччина має низку напрацювань у роботі з учасниками АТО/ООС та членами їх сімей, низка з яких досі реалізуються лише у нашій області, наприклад, компенсація за навчання. Однак сьогодні важливо, щоб на рівні громад почали розроблятись та підтримуватись такі ж програми! Впевнена, що за результатами круглого столу ми отримаємо саме ті ключові моменти роботи, на які нам потрібно звернути увагу і почати щільніше працювати з громадами. Щиро вдячна ОБСЄ за організацію круглого столу на теренах Вінницької області. Ми повинні допомогти всім 250 сім’ям загиблих (померлих) учасників бойових дій та всім 18 553 учасникам бойових дій Вінниччини. Це наш обов’язок!»,- зазначила у підсумку Наталя Заболотна.