3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами
Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами.
Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Вони не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю. Для них є важливими елементарні речі: бути корисними суспільству, могти реалізувати себе, мати доступ до гідної освіти і роботи.
Як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин в цей день ми хочемо привернути увагу до проблем людей з особливими потребами, захисту їх гідності, прав та благополуччя.
З 1 червня 2021 року набрала чинності постанова КМУ від 14 квітня 2021 року №362, якою затверджено Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації. Відповідно до цього Порядку, для забезпечення засобами реабілітації особи з інвалідністю або їх законні представники можуть подати заяву через електронний кабінет та Єдиний державний веб-портал електронних послуг (заява подається із застосуванням електронного підпису) або ж звернутися до управління соціального захисту населення та охорони здоров’я сільської ради. В такому разі спеціалісти управління приймають документи, формують особові справи і передають їх до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів.
Спеціалісти управління також ознайомлюють та надають заявникові інформаційні матеріали щодо:
- переліку підприємств із зазначенням їх контактних даних, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення засобами реабілітації;
- каталогу засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб;
- механізму забезпечення засобами реабілітації та отримання компенсації;
- надають інформацію щодо електронного кабінету особи, його функціоналу та офіційного веб-сайту Мінсоцполітики;
- надають інформацію щодо сумісності технічних та інших засобів реабілітації.
Відзначаючи Міжнародний день людей з особливими потребами ми прагнемо створити для них такі умови, які дадуть змогу відчувати себе впевненими і захищеними. Адже саме ставлення до людей з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.
Як показує практика, люди, які мають інвалідність, можуть бути і стають відмінними фахівцями, соціально-активними і повноцінними членами суспільства, які нерідко надихають нас, абсолютно здорових. Усунення будь-яких бар`єрів на шляху до самореалізації є одним із пріоритетних напрямів в розвитку держави, громади і кожного її мешканця.