11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
Цього дня, 77 років тому, в’язні найбільшого концтабору смерті Бухенвальд біля Веймара назавжди змінили хід історії людства. Здолавши нацистських катів в інтернаціональному повстанні, полонені нарешті вийшли на волю. Саме 11 квітня 1945 року з його воріт вийшов останній в’язень.
Усього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки Другої світової війни через них пройшли 18 мільйонів осіб.
Відтоді пройшло немало часу, та страшні злочини проти людства не мають строку давності. Геноцид цілих народів, масові розстріли дорослих та дітей на «фабриках смерті» в окупованих нацистами країнах, тортури та непосильна каторжна праця знищили мільйони безневинних людей. Серед них і наші земляки, чиє життя обірвалось за колючим дротом концтаборів.
Проте у 21 столітті ця біда повернулася під іншою назвою – рашизм.
Поки весь цивілізований світ жив за принципом «Ніколи знову», рф вичікувала, коли зможе «повторіть».
Під час Другої Світової війни у нацистському концентраційному таборі Заксенхаузен літерою «Z» позначалася будівля, де нацисти масово страчували невинних в'язнів.
Сьогодні російські окупанти під цим символом знищують українців: Буча, Ірпінь, Маріуполь, Бородянка та інші міста стали новими місцями концентрації зла.
У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів ми згадуємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв. Ми вклоняємось з усім світом людям, які в пекельних муках пройшли цей шлях, вистоявши найстрашніші випробування. І віддаємо данину скорботної пам’яті усім жертвам нацизму.