Дефіцит пального
На жаль, з пальним маємо сьогодні кризу. Причини відомі - війна призвела до втрати запасів пального, перервані ланцюги логістики, блокуються морські порти.
На цьому вчора наголошував прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Очільник уряду також зазначив, що дефіцит пального в Україні відчули жителі усіх регіонів. Ціни на бензин зросли, АЗС ввели обмеження на його продаж, але не на всіх заправках пальне є в наявності.
Наслідки нестачі пального відчувають на собі мешканці й нашої громади. Заправки за наявності палива у продажу вводять обмеження на заправку за один раз. Також мережі заправок перестають обслуговувати роздрібних клієнтів, а продають паливо корпоративним клієнтам за безготівковим розрахунком.
Зазначимо, в Україні запровадили контроль за цінами на майже 30 видів важливих товарів. Стежать під час воєнного стану в тому числі і за цінами на пальне.
Якби уряд скасував держрегулювання цін, яке зменшує прибуток компаній, то паливо подорожчало б, але його стало більше на заправках.
Урядовці запевняють, що вживають всіх заходів, щоб вирівняти ситуацію і з постачанням, і з цінами. Але конкретні терміни спрогнозувати важко.
Найближчим часом Україна зможе завдяки польському транзиту залучити пальне зі США, Нідерландів та інших країн - про це повідомили вчора за підсумками польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві. Зараз транзит ледь сягає 60 000 тонн на місяць, але рішення знайдені під час форуму дозволять підняти транзит пального з Польщі до України на рівень 200 000 тонн на місяць.
Просимо усіх громадян зберігати спокій та не створювати додатковий ажіотаж. Ми всі повинні розуміти – поки йде війна ми будемо поставати перед додатковими труднощами.