Фермери можуть отримати допомогу від Євросоюзу: кому виділять гроші
Виконавчий комітет Джулинської сільської ради інформує, що із 12 серпня 2022 року Міністерство аграрної політики та продовольства України відкрило для реєстрації єдину онлайн платформу для підтримки агровиробників - Державний аграрний реєстр або ДАР (dar.gov.ua).
ДАР працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС. Виробники сільськогосподарської продукції, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заяву на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також технічної та гуманітарної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.
16 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України затвердив відповідний Порядок використання коштів.
Починаючи з 1 вересня 2022 року у ДАР відкрився прийом заявок в рамках нової програми допомоги малим агровиробникам на загальну суму 1,5 млрд грн. Останній термін подачі заявок – 15 листопада 2022 року.
Безповоротну допомогу зможуть отримати аграрії, які вирощують від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів.
Зареєстровані в ДАР фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, які відповідають критеріям програми, зможуть отримати допомогу у розмірі:
- 3100 грн на гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (але не більше ніж 372 тис. грн);
- 5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності одержувача (але не більше 530 тис. грн).
Дія програми поширюється на усю Україну, окрім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні, затвердженого Мінреінтеграції.
Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник має пройти реєстрацію у Державному аграрному реєстрі на платформі dar.gov.ua, перевірити усі офіційні дані про себе і свою діяльність, які автоматично підвантажаться з державних ресурсів, додати інформацію про свою діяльність, заповнити форму заявки онлайн та підписати її електронним цифровим ключем. Перебіг опрацювання заявки відображатиметься в електронному кабінеті фермера в режимі реального часу. Детальніше з умовами програми можна ознайомитись у Порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.