До уваги жителів Джулинської громади! Спалювати суху рослинність та її залишки суворо заборонено

Дата: 03.04.2024 09:58

Фото без опису

Палії сухої трави навесні наражають на небезпеку сусідів і їх помешкання, прирікають на загибель рослини і тварин, знижують родючість ґрунтів і, врешті-решт, можуть довести справу до великої пожежі в лісі, згасити яку дуже непросто. Лісові пожежі, в свою чергу, несуть великі як екологічні, так і економічні втрати, що позначається на всій країні в цілому.

На місці підпалу нормальне життя рослин відновлюється через 5-6 років, а найчастіше - відновленню не підлягає зовсім!

До речі, рятувальники на таких викликах працюють цілодобово, а потім мало не замертво валяться з ніг від втоми прямо на землю.

Пожежна техніка не встигає повертатись до підрозділів, як потрібно вирушати на нове місце події.

У більшості випадків це відбувається через людей - траву підпалюють спеціально, або вона загоряється від кинутих недопалків і не загашених багать.

Не запалюйте суху траву! Будьте людьми і поважайте флору, фауну та нелегкий труд рятувальників!

Пам’ятайте!

Згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу.

Якщо ви помітили пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити її підручними засобами: гілками дерев, піском чи водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки - терміново телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.

Шановні жителі Джулинської громади! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків!

Фото без опису

ГУ ДСНС України у Вінницькій області