«Калі траш» – день пам’яті Голокосту ромів
2 серпня Україна разом з усім цивілізованим світом вшановує пам’ять жертв нацистського геноциду ромів. Цього дня в 1944 році нацисти влаштували «Циганську ніч» у концтаборі Аушвіц-Біркенау (Освенцим), коли в газових камерах були закатовані 2897 ромів. Загалом у цьому таборі з 23 тисяч ромів, депортованих із 14 країн, загинули понад 20 тисяч.
За роки Другої світової війни нацисти вивезли з окупованих країн і спалили в концтаборах близько 500 тисяч ромів. У межах сучасної України, за приблизними оцінками, загинули близько 24 тисяч ромів.
«Калі траш» у перекладі з ромської означає «чорний жах». Так називають період в історії ромів за часів Другої світової війни.
Сьогодні у Джулинському центрі культури і дозвілля відбувся тематичний захід "Геноцид ромів: пам'ять нетлінна", присвячений 80-й річниці вшанування пам'яті загиблих ромів під час Другої світової війни. У заході взяли участь гуртківці та учасники волонтерського центру, які разом зібралися, щоб вшанувати пам'ять жертв цього трагічного періоду в історії.
Протягом заходу були представлені виступи, які висвітлювали культуру та історію ромського народу, а також тематичні відеоматеріали та свідчення тих, хто пережив ці жахливі події. Учасники мали можливість обговорити важливість пам’яті та необхідність протидії дискримінації й ненависті в сучасному світі.
Цей захід став важливим кроком у збереженні пам’яті про загиблих ромів і сприяв формуванню розуміння про їх внесок у культурне різноманіття нашого суспільства.
За матеріалами сторінки Джулинського ЦКД в мережі Fb