День усиновлення: свято родинних цінностей, турботи та любові
З 2009 року в Україні 30 вересня щорічно відзначають гарне свято - День усиновлення, який запроваджено, «враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення». Указом Президента України від 28.07.2023 № 455 змінено відзначення Дня усиновлення на 17 вересня.
День усиновлення – це свято всіх усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, що прийняли до своїх родин дітей, які за різних обставин втратили рідні сім’ї.
З метою забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї, в Україні швидкими темпами розвивається система усиновлення, яке є прикладом відродження справжніх родинних цінностей та збереження сім’ї.
Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих. Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави. Завдяки усиновленню майже півтори тисячі дітей щороку знаходять нову сім’ю, де дитину люблять, цінують, поважають.
На сьогоднішній день на території Джулинської територіальної громади функціонує 1 прийомна сім’я, в якій виховується 4 дітей, позбавлених батьківського піклування. Ця сім’я дала кожній дитині найважливіше – щастя мати родину, батьківську турботу і тепло. Але є в нашій громаді хлопчики і дівчатка, які ще чекають такої бажаної для них родини.
Щиро сподіваємося, що серед читачів цієї статті є люди, які своєю любов’ю, милосердям і турботою відкриють свої серця і двері домівок для цих дітей. Пам’ятайте: дитина чекає на Вас!
У цей день ми вітаємо усиновлювачів та тих дочок і синів, які знайшли своїх батьків в усиновленні. Висловлюємо слова подяки кожній родині, яка відкрила двері своєї домівки для сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Це прояв милосердя і любові до дітей. Ми пишаємося вами!