В Джулинській громаді проведено просвітницькі заходи до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми
В рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18 жовтня) в Джулинській територіальній громаді працівниками Центру надання соціальних послуг проведено комплекс заходів з метою профілактики, недопущення, запобігання торгівлі людьми, підвищення обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми.
Психологом Віктором Корженівським та фахівцем із соціальної роботи Ганною Кушнір проведено просвітницькі заходи «Як не стати жертвою торгівлі людьми» та «Прояви рабства в сучасному світі». Працівники центру доступно та наочно розповіли про протидію торгівлі людьми, зазначили наскільки важливо знати та дотримуватися правил безпечної поведінки, оскільки до тенет торговців людьми може потрапити будь-яка особа, незалежно від віку, статі, соціальної приналежності тощо. Під час заходів роздана інформаційна продукція «Захисти себе від торгівлі людьми» з контактними телефонами «гарячих» ліній з протидії торгівлі людьми - буклети розроблені та виготовлені УСЗОЗ та ЦНСП Джулинської сільської ради.
Також у громаді продовжують проходити заходи у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Психологом Віктором Корженівським проведено тренінг життєстійкості та психологічної самодопомоги з використанням інформаційних матеріалів та публікацій з майданчиків Всеукраїнської програми «Ти Як?».
Роль психічного здоров’я для особи, яка хоче уникнути важкої долі жертв торгівлі людьми – неоціненна. Адже лише психологічно стійка особистість може прийняти усвідомлене рішення, що їй робити і на які умови погоджуватись, чи які ситуації обирати, а яких слід уникати. Якщо з цим є проблеми, тоді людина стає жертвою маніпуляторів, які заради наживи не гребують нічим, навіть людськими життями.
Якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або ви володієте інформацією щодо таких злочинів негайно повідомте за телефонами:
102 – поліція;
1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
112 – служба екстреної допомоги в ЄС;
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія;
1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті;
+38-044-205-37-36; 205-36-94 (для дзвінків з-за кордону).